Haber

ABD Kongre Üyesi Santos, özgeçmişiyle ilgili yanlış bilgi verdiği için özür dilediğini yineledi

YENİ ABD Kongresi’nin yeni seçilen Cumhuriyetçi üyesi George Santos, bir keresinde canlı yayında seçmenlerinden özgeçmişiyle övündüğünü itiraf ederek özür dilemişti.

8 Kasım’da yapılan ara seçimlerde New York’tan Kongre Üyesi seçilen Cumhuriyetçi Santos, Fox News’te canlı yayında özgeçmişiyle ilgili seçmenlere yalan söylediği iddialarına yanıt verdi.

Seçim döneminde eğitimi, mesleği ve dini inançlarıyla övündüğü iddia edilen Santos, yanıldığını itiraf etti.

Santos, “Bir hata yaptım. Hepimiz insanız ve hata yapabiliriz” dedi. Ulusal bir kanala çıkıp seçmenlerinden özür dileme “cesaretine” sahip olduğu için ileriye bakmak istediğini söyledi.

Amerikan halkının refahı için çalışmaya hazır olduğunu ifade eden Santos, “Seçildiğim bölgedeki insanlara hizmet etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum” dedi. terimini kullandı.

Santos’un sahte özgeçmişi

Ara seçimlerde New York’tan Kongre üyesi seçilen Cumhuriyetçi Santos, seçim kampanyası sırasında Baruch College ve New York University’den (NYU) mezun olduğunu iddia etmişti.

New York Times’ın haberine göre NYU yetkilileri, üniversite arşivlerinde Santos’a ait herhangi bir kaydın bulunmadığını duyurdu.

Santos’un seçim kampanyası sırasında Wall Street bünyesindeki Goldman Sachs ve Citigroup’ta çalıştığı yönündeki iddialar da yalanlandı.

Öte yandan seçim döneminde “şerefli bir Yahudi” olduğunu iddia eden Santos’un aslında bir Katolik olduğu ortaya çıktı. Santos bu konuda “Katoliğim. Anne tarafımın Yahudi kökenli olduğunu öğrendim ve ‘Yahudiyim’ dedim. Söyledim.” terimini kullandı.

3 Ocak’ta göreve başlaması beklenen Santos, rakiplerini istifaya davet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu