Teknoloji

Akış Özelliği PS Plus Premium’a Geliyor

sony, PS Plus Premiumiçin akış özelliği testlerine başladı. Şimdilik erken bir aşamada ve çok fazla ayrıntı verilmedi. Ancak nelerin beklenebileceğine dair açıklamalar yapıldı.


İlginizi çekebilir:  PS Plus Extra Haziran 2023 Oyunları Açıklandı


Bulut oyun hizmetleri artık hayatımızda ve üst düzey bir bilgisayarımız olmasa bile kütüphanedeki oyunları en son çıkanlar da dahil olmak üzere yüksek kalitede oynamak mümkün. Hatta GeForce NOW ile birlikte kullanıma sunulan RTX 40 serisi ekran kartı takviyesi ile gözlerimiz görsel şölenle doldu diyebiliriz.

NVIDIA’nın ardından bu pazara yatırım yapan büyük firmaların ortasında Sony yer alıyor. Financial Times’ın CEO’su Kenichiro Yoshida ile yaptığı röportajın ardından Global Services, Global Satış ve Ticari Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Nick Maguire’ın yaptığı açıklamanın da desteğiyle PlayStation 5 oyunları için bulut co-streaming testlerinin başladığı duyuruldu. ABD PlayStation Blog’unda. .

PS Plus Premium Akış Özelliği İçin Düğmeye Basıldı

PlayStation Premium/Deluxe abonelerinin erişimine açık olacak hizmet, Oyun Kataloğu ve Oyun Deneme listesine ek olarak kütüphanemizde yer alan oyunlara da yer verecek. Faaliyete geçtiğinde, desteklenen oyunları konsolumuza indirmeye gerek kalmadan doğrudan başlatmak mümkün olacaktır. Gelecekteki oyunlar da ortak yayın hizmetine dahil edilecek.

Sony, bunun PlayStation Plus Premium / Deluxe planını daha da pahalı hale getirme çabasının bir modülü olduğunu söylüyor. Küresel Hizmetler, Küresel Satış ve İş Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Nick Maguire, şimdiden erken bir aşamada olduklarını belirterek, doğru zaman geldiğinde daha fazla ayrıntının paylaşılacağını sözlerine ekledi.

Bildiğiniz üzere PlayStation 5 oyun ortak yayınının ilk olarak 7.00 sürüm yazılım güncellemesi ile geleceği iddia edilmişti. Ocak ayında ilk testlerin başlayacağı bildirildi. Ama gördüğünüz gibi, o zaman geçti. Bakalım herkesin katılabileceği testler ne zaman başlayacak ve hepsinden önemlisi bu özellik artık ülkemizde de yer alacak mı? Bizler de sizler gibi merakla gelişmeleri bekliyor ve takip ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu